top of page

   Masáž - co obnáší a její výhody

Masáž je uměním přinášejícím úlevu od bolesti již od dob starověku. V dlouhé historii masáží lidé vždy vyhledávali možnost úlevy od fyzické i psychické bolesti. Tu nalezli v léčivých dotecích rukou masérů. Již v dobách Starověkého Říma byla masáž používána jak k relaxaci tak i k stimulaci výkonu. Doba se mění, ale využití je stále stejné i dnes.

I v dnešní době vyspělých technologií se nesmí podceňovat síla lidského doteku. Dříve než nás dnešní uspěchaná doba dohoní, zastavme se na chvíli a dopřejme si pocit relaxace a odpočinku. Dotek a energetická výměna jenž proběhne při kvalitní masáži je tělu přirozená a žádoucí. Pouze zkušené ruce maséra mohou pomoci od bolesti i napětí. Po staletí se techniky masáží vyvíjeli avšak základní myšlenka zůstala, tou je možnost pomoci  neinvazivně a relaxačně. Stejně tak je prospěšná při přípravě na velké fyzické výkony, během jejich průběhu, či po jejich skončení. Napomáhá hojení a rekonvalescenci po některých tipech úrazu. 

Dopad masáží na lidskou psychiku není nevýrazný. Psychická pohoda navozena masáží podporuje fyzickou a opačně. Závěrem lze říci, že masáž má mnoho pozitiv. Není časově náročná a je vhodná téměř pro každého bez ohledu na věku či pohlaví. 

bottom of page